לעגון עם היאכטה בפתח המלון | הדמייה: Viewpoint

האדריכל דיוויד רוקוול שנחשב לאחד ממעצבי המלונאות הגדולים בעולם, חשף היום (ג') לראשונה את המלון בעיצובו, שתקים קבוצת "המרינה", בשליטת קבוצת חג'ג' והאחים כהן.

עבור רוקוול, מדובר במלון הראשון שהוא יבנה בישראל. האדריכל עיצב עשרות מלונות של מותגים כגון "אדישיין", "W", "נובו", מלון ה"קוסמופוליטן" בלאס וגאס ועוד. בנוסף, משרד האדריכלים שבשליטתו אחראי על תכנון מאות פרויקטים ברחבי העולם, הכוללים מלונות, בנייני מגורים, נמלי תעופה, מוזיאונים, בתי חולים, תיאטראות ועוד. רוקוול עיצב בין השאר גם את משאית מהפכת האוכל של השף ג'יימי אוליבר וזכה בפרס "טוני" עבור עיצוב בימת המחזמר "She Loves Me" בברודווי.

האדריכל דיוויד רוקוול | צילום: בירגיט לקומב

המלון, שיוקם ממש על קו המים במרינה, תוכנן בצורה המדמה ריף אלמוגים. קירות המלון בעלי קווים מעוקלים שאמורים לשבור את הנוף האורבני המלבני הסובב. היזמים הצהירו בקפסולה שהטמינו ביסודות המלון, כי בכוונתם לשבור את כל הפרדיגמות בתחום תכנון המלונות בישראל.

במלון מתוכננים כ־200 סוויטות והוא מורכב משני מבנים מרכזיים. בחלל המרכזי, בין המבנים, תוקם בריכה מרכזית, אשר לה לגונות שממשיכות אל בין המבנים. לחלק מהחדרים תוצמד בריכה פרטית.

הדמייה: Viewpoint

פנים המלון יציג אמנות הקשורה לים ולטבע, שתעטר את השטחים הציבוריים והחדרים, כשגם עצים יגדלו בתוך חלל המבנה, עם פתח מיוחד לשמיים. אחד החידושים במלון הוא האפשרות לשוט מכל מקום בעולם ולהגיע באמצעות יאכטה ממש עד למעגן מיוחד שיוקם בפתח המלון.

יו"ר קבוצת חג'ג', צחי חג'ג': "אנו נרגשים במיוחד מהפרויקט, המשלב מיקום מיוחד עם יוקרה יוצאת דופן וצוות ייחודי - בינלאומי ולאומי כאחד. המלון הנוכחי יציג סטנדרט חדש בארץ".

הדמייה: Viewpoint

הדמייה: Viewpoint