פליקר בתחרות | צילום: AFP

טל פליקר מהרצליה (25, עד 66 ק"ג) הוכיח אתמול (ג') שוב שהוא עומד עם טובי הספורטאים בארץ וטובי הג'ודוקאים בעולם. סיפורו של פליקר שגדל בהרצליה והצליח להגיע להישגים הטובים בעולם כמעט ללא תמיכה כלכלית, ועם התעלמות בולטת מצד עיריית הרצליה, פורסם במיינט הרצליה בהרחבה בתחילת החודש.

אתמול, כאמור, תוך תצוגת כוח מרשימה, הוא פילס את דרכו להכרה בינלאומית וסתם לא מעט פיות. בקרב על מדליית הארד בתום יום קרבות מתיש בו גבר בין השאר על ג'ודוקאים מקובה, קטאר, הרפובליקה הדומינקנית ובלארוס, והפסיד קרב אחד בלבד למיכאיל פולאייב הרוסי שסיים עם הכסף, הוא הצליח להשיג את המדליה הנכספת. וזה לא היה סתם ניצחון. בקרב על המדליה פגש פליקר את אלוף אירופה האוקראיני, גיאורגי זנטריה, וניצח אותו בהארכה. היה זה ניצחון מרשים בזכות איכותו של היריב וכזה שממצב אותו בין הטובים בעולם. נקודה.  

יש לציין, לא מעט "מומחים", הצמידו כוכבית להישגיו של פליקר מאחר שהושגו בשנה שלאחר אולימפיאדה (במהלכה חלק מהמתחרים המובילים לא משתתפים בתחרויות). היו שפקפקו בו, ועם זאת הוא הוכיח פעם אחרי פעם באליפות הזו שמקומו עם העילית של הג'ודו והסיר כל ספק לגבי יכולותיו.

צילום: AFP

פליקר אמר אתמול בסיום הקרבות: "זו הרגשה מטורפת. אני נורא מתרגש מהמעמד הזה. חלמתי על זה בערך מהרגע שהתחלתי להתאמן בג'ודו, לזכות במדליה באליפות עולם זה אחד מהחלומות הכי גדולים שלי. התחלתי עם נקודת התחלה טובה, הייתי מדורג 1 בעולם, ועכשיו מקום שלישי באליפות העולם – זה נותן לי פוש רציני להמשך הקמפיין, אבל יש לי עוד עבודה קשה בהמשך. אני מאוד מאושר ושמח מההישג הזה, בשבילי ובשביל כל מדינת ישראל".

שוקי קואז, מאמנו האישי של טל פליקר, אמר אתמול למיינט: "זה הישג ברמה עולמית. אתה מגדל ילד, אתה מביא אותו לאליפות עולם. זה אחד הימים המאושרים בחיים שלי. אימנתי בנבחרות, אבל עד שאתה לא מביא מישהו מהמועדון שלך, שגדל אצלך, אתה לא עושה את החותמת שאתה מועדון טוב. ברגע שאתה עושה את זה, כולם מבינים שהמועדון שלנו הוא מועדון מצוין - וטל הוכיח את זה היום. הוא עבד מצוין. הוא ניצח את אלוף אירופה הטרי על המקום השלישי. אם זה מגיע, זה מגיע לילד הזה. הוא עבד קשה במשך 4 שנים להגיע אולימפיאדה, ואני מקווה שה-4 שנים הבאות האלו יהיו שלו".

פליקר עם יתר המתחרים | צילום: AFP

לגבי הפגישה שהייתה אמורה להיות עם עיריית הרצליה לגבי תמיכה בפליקר, אמר קואז: "לא הייתה פגישה. הם ביטלו אותה, דחו אותה". 

עכשיו לא תהיה להם יותר מדי ברירה.

"לא תהיה להם ברירה, אבל אני גם לא צריך אותם. לא ירצו לתת, אנחנו נחליף במקומות אחרים. שלא יעשו טובות. אני מקווה שכפר סבא כן יעזרו לו, כי הוא מתאמן בכפר סבא. אני מקווה שנמצא לו גם ספונסר והכל יסתדר".

עפרה בל, סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך, מסרה: "הפגישה לא בוטלה אלא נדחתה ל -18.9 בגלל טיסה לחו"ל. כאשר ידעתי שאני מקדימה את שובי מחול, דיברנו עם פליקר וביקשנו להחזיר את הפגישה ל-21.8, אלא שאז הוא הודיע שלא יהיה בארץ. ניסינו כמה פעמים להקדים את הפגישה ופליקר לא יכל. לגבי התמיכה - כוונתנו לתת לו את התמיכה המגיעה לו כתושב הרצליה".