ההפגנה השבוע


האם ההפגנה השבוע השיגה את מטרתה? באופן מפתיע הודיע הערב (יום ד') ראש העיר, משה פדלון, על כוונתו למשוך את תכנית המתאר מהוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בה הופקדה התוכנית בחודש מרץ השנה. ההחלטה תובא להצבעה במליאת ועדת בניין עיר ביום שני הקרוב.

תזכורת: מחאת תושבי העיר נגד תכנית המתאר עלתה מדרגה בשבועות האחרונים. קולות התנגדות רבים נשמעו בקרב תושבי שכונות רבות ביניהן, הרצליה הצעירה, נווה עמל, נחלת עדה, גן רש"ל ועוד. כמו כן התקיימו קיימו התושבים מפגשים רבים והוקמו עמדות להחתמה נגד התכנית.

המחאה הגיעה לשיאה ביום ראשון כאשר מאות תושבים הגיעו להפגין מול בניין העירייה.

מעיריית הרצליה נמסר: "לאחר שהתבהר לראש העירייה שתכנית המתאר, הנמשכת בתכנונה משנת 2009, נעשתה ללא שיתוף ציבור מספק, ראוי, מקצועי וכמתחייב, החליט ראש העירייה למשוך את תכנית המתאר הקיימת. ראש העירייה נפגש היום עם אביגדור יצחקי, יו"ר המועצה הארצית לתכנון ובניה ויו"ר מטה הדיור הלאומי, בנושא זה, והודיע לו על כוונתו, כאמור. ראש העירייה פועל ויפעל בנדון גם מול כל הגורמים התכנוניים-המקצועיים הארציים על מנת לשמור על הרצליה כעיר ירוקה ומתוכננת במידתיות ובאחריות תוך שיתוף ציבור".


מארגון "הרצליה איכות חיים" נמסר: "הרצליה איכות חיים ותושבי הרצליה שמחים על היענות ראש העיר לדרישתם מזה 5 חודשים למשוך חזרה את תוכנית המתאר, ומברכים אותו על החלטתו זו. יחד עם זאת המבחן יהיה במעשים ולא בדיבורים מבחן הביצוע יהיה בהודעה מיידית לועדה המחוזית על המשיכה, ופניה לבית המשפט באם יהיה סירוב להחזיר לו את ההחלטה".

בארגון הוסיפו כי "קואליציית התושבים מכל השכונות שהוקמה בחודש האחרון, ושהביאה להפגנה של 1,000 תושבים השבוע , דורשת מראש העיר לבטל מיד גם את כל התוכניות השכונתיות הבעייתיות כולל צפון הרצליה, אפולוניה, שיכון דרום, ונווה עמל, ולא תרפה ממאבק משותף עד לביטול ובחינה מחודשת של כל התוכניות הללו.