עד לאחרונה התהדר המחנך ורכז החינוך גופני, ירון ארנון (59), מחטיבת בן גוריון בהרצליה, בכמה תארים בתחום הספורט: אלוף ישראל בסקווש ובבדמינטון לגילאי 55+, וגם אלוף רעננה בטניס זוגות. ביום ראשון הקרוב יוענק לו גם התואר "איש חינוך מצטיין" במחוז תל אביב של משרד החינוך.

ארנון עובד בחטיבת בן גוריון זה כ-30 שנה. "הוא מחנך את תלמידיו לערכי כבוד, סובלנות, מעורבות חברתית ומצוינות", נאמר בנימוקי ועדת הפרס שהעניקה לו את התואר.

ארנון. התלמידים לא מופתעים צילום: פרטי

"במסגרת חינוך הכיתה הוא מפעיל תוכניות התערבות שונות. גדולתו לשלב באופן מיטבי בין התוכניות, ובכל פעם ל'המציא' אותן מחדש.

"כרכז החינוך הגופני הוביל את צוותו ל'פרס חינוך גופני מחוזי', נבחר למורה מצטיין מחוזי בחינוך הגופני, ומנחה את מורי החינוך הגופני במחוז. ירון תורם תרומה גדולה בתחום הבריאות, ובשל כך נבחרה החטיבה למקדמת בריאות במחוז. הוא מרכז את המועדון הבית-ספרי, המעודד את התלמידים והתלמידות להשתתף בכל התחרויות בענפים למיניהם, שותף לתוכנית 'מקפצה להצלחה' לכיתות החינוך המיוחד, ואף יזם תוכניות ל'כישורי חיים'.

"ירון מפתח שפה אחידה בינו לבין התלמידים וההורים", מוסיפה ועדת הפרס. "הוא שולח מייל שבועי להורים ומעדכן אותם על הנעשה בכיתה, מגיע לביקורי בית בבתי התלמידים ואף נשאר לצפות באימונים, במשחקים ובתחרויות המתקיימות בשעות אחר הצהריים, ולעודד את התלמידים.

"הוא מעורב מאוד בחיי בית הספר, יזם את תוכנית 'שישי משפחתי' לגיבוש בין הורים לילדים, וכן יזם ואירגן ימי ספורט לתלמידים, לגיבוש ולהפנמת ערכים".

ארנון עצמו מעדיף שלא להוסיף על דברי השבח שנאמרו עליו. "ירון כלל לא סיפר לנו שהוא אמור לקבל את התואר", אומר גיא רובינשטיין, תלמיד כיתה ח', שירון הוא מחנכו והמורה שלו לחינוך גופני זו השנה השנייה. "אבל זה לא מפתיע אותי. בשונה ממחנכים אחרים, הוא יוצא איתנו לפעילויות של אחר הצהריים. בפעם האחרונה הוא חילק אותנו לחמש קבוצות והיינו צריכים להקים מגדל שעשוי מקשיות. הקבוצה שבנתה את המגדל הגבוה ביותר קיבלה ממנו שובר לפיצה, בזכות עבודת הצוות".

לא רק ארנון מלווה את תלמידיו לתחרויות. במהלך השנים, בכל פעם שהתמודד על עוד תואר באליפויות הסקווש, הבדמינטון והטניס, היו תלמידיו באים לצפות בו ולעודד אותו.